top of page

Lohusalıkta kendimi nasıl iyi hissedebilirim?

Güncelleme tarihi: 30 Nis 2021

Hormonların dans ettiği, iş yükünüzün arttığı lohusalık döneminde kendinizi daha iyi hisedebilmek için işte siz bazı ip uçları...

Lohusalıkta daha iyi hissetmek için ip uçları
Lohusalıkta kendini iyi hissetme sanatı

-Bunlardan ilk sırayı kişisel bakım alıyor. Kişisel bakıdan maksat elbette kuaföre gidip saatler harcamaktan bahsedemeyiz. Ilık bir duş ve temiz çamaşırlar bu isteğinizi karşılar.

-Kendinize vakit ayırmak. İçinizden şaka yaptığımı zannedebilirsiniz. Tuvalate bile gitmeye zor vakit bulurken kendine vakit ayırmak mı? dediğinizi duyar gibiyim. Koltuğa oturup sırtınızı yaslayın, sıcak bir içecek, pencereden yağmuru seyretmek ve derin nefes almak... sadece bu kadar.

- Temiz hava alın. Bu temiz hava almak için dışarı çıkmak da olabilir, penceriyi açıp havayı derin derin içinize çekmek de. Televizyondan doğa belgeseline göz atmak yeterli olabilir.

-İstediklerinizi açıkça beyan ediniz. Uykunuz geldiğinde uykum var deyip uyuyun. Aç olduğunuzda söyleyin, ertelemeyin ve bir şeyler atıştırın. Bebekler genelde annelerin özenle hazırlanmış sofralara oturup karnını doyuracağı anda ağlamaya başlar.
37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2 Post
bottom of page